Kontakt tel.029 766 42 88 kom.602 448 968   e-mail: as.studioduo@gmail.com  gg-21031682                      Kontakt tel.029 766 42 88 kom.602 448 968   e-mail: as.studioduo@gmail.com  gg-21031682
Botox i wypełniacze

            Zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej z Warszawy


BOTOX - toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa typu A jest naturalnym, oczyszczonym białkiem produkowanym przez bakterie Clostridium botulinum. Podana do mięśnia czasowo blokuje przekazywanie impulsu z nerwu, powodującego skurcz mięśnia. Precyzyjne wstrzyknięcie preparatu do poszczególnych mięśni twarzy pozwala zmniejszyć zmarszczki mimiczne powstające na skórze ponad mięśniem. Zastosowanie odpowiednio małej dawki pozwala osiągnąć naturalny wygląd.

FAMFART- Aparaty-ION DETOX

Toksyna botulinowa doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy - poziomych zmarszczek na czole i bruzd między brwiami (lwia zmarszczka), zmarszczek wokół oczu - tzw. kurzych łapek, zmarszczek na bocznej powierzchni nosa, zmarszczek wokół ust (bruzdy palacza). Ponadto można uzyskać efekt podniesienia opadających powiek.

FAMFART- Aparaty-ION DETOX

Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który po starannej ocenie twarzy pacjentki (pacjenta i zaplanowaniu miejsc wstrzyknięć, za pomocą bardzo cienkiej igły podaje preparat w odpowiednią warstwę tkanek twarzy. Cała procedura trwa kilkanaście minut. Nie jest potrzebne znieczulenie.

Jak długo utrzymują się efekty?
Działanie toksyny zaczyna być widoczne zwykle po 3 dniach od zabiegu, a po 10 dniach widać maksymalny efekt. Rozluźnienie mięśni utrzymuje się ok. 4-6 miesięcy. Przy kolejnych kuracjach efekty utrzymują się dłużej. W indywidualnych przypadkach okres działania preparatu może być krótszy.

FAMFART- Aparaty-ION DETOX

Przeciwwskazania do zabiegu?
-ciąża i karmienie piersią
-choroby związane z zaburzeniami przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego (Miastenia gravis, stwardnienie zanikowe boczne, miopatie)
-terapia niektórymi antybiotykami
-przewlekłe leczenie środkami zmniejszającymi krzepnięcie krwi

Bezpieczeństwo zabiegu?
Preparaty toksyny botulinowej typu A są stosowane w medycynie estetycznej na całym świecie od 2002 roku. W innych dziedzinach medycyny (głównie neurologii) wykorzystywane są w dużo większych dawkach od przeszło 20 lat. Toksyna botulinowa jest zatem substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek z jej użyciem należy do najbezpieczniejszych. Działa wyłącznie czasowo, a stosowane dawki są minimalne.

Wypełniacze

Korekcja zmarszczek poprzez wypełnienie preparatem kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze i ma za zadanie wiązać wodę, by skóra miała odpowiednie napięcie, wyglądała świeżo i młodo. Pod wpływem procesów starzenia, stresu, nieodpowiedniej diety, palenia tytoniu i wielu innych czynników ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, przez co traci ona swoje napięcie i elastyczność, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. Preparaty usieciowanego kwasu hialuronowego pozwalają na wypełnienie zmarszczek, a ponadto powodują poprawę kondycji skóry w danej okolicy. Stosuje się je do zniwelowania bruzd nosowo-wargowych, bruzd marionetki, podniesienia kącików ust, modelowania policzków, ust i konturu twarzy. Efekty widoczne są tuż po zabiegu, a długość ich utrzymywania się wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy i zależy od zastosowanego preparatu, ostrzykiwanej okolicy oraz indywidualnych cech pacjenta (pacjentki).

FAMFART- Aparaty-ION DETOX